خانه / اخبار / نماینده مجلس نهم در گفت‌وگو با میزان: دیگر خریدن ناز اروپایی‌ها و منتظر اقدام آنها ماندن بی‌معناست

نماینده مجلس نهم در گفت‌وگو با میزان: دیگر خریدن ناز اروپایی‌ها و منتظر اقدام آنها ماندن بی‌معناست

تاریخ: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: حالا که به زعم خودِ دست‌اندرکاران برجام، بهره‌برداری از توافق هسته‌ای، در حد صفر بوده است، دیگر خریدن ناز اروپایی‌ها و منتظر اقدام آنها ماندن بی‌معناست.

 

ابراهیم آقامحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به اقدام اروپا در رد ضرب‌الاجل ۶۰ روزه ایران، اظهار کرد: اروپایی‌ها ناتوان‌تر از آن هستند که کاری را مستقل از آمریکا انجام دهند و ادعاها و وعده‌های برجامی آنها تاکنون از حد حرف تجاوز نکرده است.

وی تصریح کرد: اروپایی‌ها ضعیف‌تر و ذلیل‌تر از آن هستند که بخواهند در برابر آمریکا قدعلم کنند و این واقعیتی است که در یکسال اخیر در قضیه برجام به وضوح عیان شد.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به کارشکنی‌های مشهود اروپایی‌ها در جریان مذاکرات منتهی به برجام، گفت: ایفای نقش «پلیس بد» از سوی فرانسه و فریبکاری‌ انگلیسی‌ها در جریان مذاکرات منتهی به برجام فراموش ناشدنی است.

آقامحمدی با بیان اینکه اروپایی‌ها به کرات بی‌صداقتی خود را به ملت ایران نشان داده‌اند، اظهار داشت: چه در دوران مذاکرات منتهی به برجام، چه در زمان عملیاتی شدن برجام و چه در یکسال اخیر که آمریکا توافق هسته‌ای را نقض کرده است؛ در تمام این سه دوران، اروپایی‌ها خلف وعده کرده‌ و فقط به حرف‌درمانی اکتفا کرده‌اند.

این عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ماندن در پای اروپایی‌ها و خریدن ناز آنها را یک اشتباه فاحش خواند و خاطرنشان کرد: حالا که به زعم خودِ دست‌اندرکاران برجام، بهره‌برداری از توافق هسته‌ای، در حد صفر بوده است، دیگر خریدن ناز اروپایی‌ها و منتظر اقدام آنها ماندن بی‌معناست.

انتهای پیام/

درباره admin

bigtheme