خانه / زندگینامه

زندگینامه

زندگینامه حاج ابراهیم آقامحمدی

ابراهیم آقامحمدی نمایندهٔ  دوره نهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ خرم‌آباد و دوره در استان لرستان است. ایشان در سال ۱۳۴۱ دریکی از روستاهای تابعه شهرستان خرم آباد لرستان در خانواده‌ای مقید به مسائل شرعی و مقلد امام خمینی(ره) متولد شد.

تحصیلات ابتدایی را در روستا و دوره راهنمایی و دبیرستان را در شهر خرم آباد به پایان برد. علاوه بر مطالعه درسی، علاقه‌مند به مطالعه آزاد به ویژه متون فلسفی، مذهبی، ادبی و علوم اجتماعی و سیاسی بود. در همین راستا به محافل مذهبی و سیاسی کشانده شد. پدیده فقر در منطقه بخصوص در سطح روستاها و اختلافات طبقاتی مشهود در جامعه ایران و استبداد حاکم بر جامعه که نمی‌گذاشت چرایی سرنوشت امثال خود را بپرسد، وی را به جستجوی چاره کشانید. آشنا شدن با روح عدالت اسلامی و مشاهده حرکت جامعه بر خلاف معیار عدل، او را به مبارزه با رژیم فاسد پهلوی ترغیب نمود و در این راستا با مبارزین مسلمان و روحانیت مبارز هم‌چون آیت ا… مدنی و شهید سیدفخرالدین رحیمی و طلاب انقلابی حوزه علمیه کمالیه خرم آباد ارتباط برقرار کرد. وی فقر و فلاکت مردم را نتیجه سیاست‌های ظالمانه رژیم شاه دانست و از این رو به مبارازات پنهان و آشکار با رژیم طاغوت و تلاش در جهت برقراری حاکمیت اسلامی روی آورد که در نتیجه تحت تعقیب قرار گرفت و دو بار از سوی ساواک احضار گردید. او جهت نیل به آرمان حاکمیت عدالت اسلامی در اوج حاکمیت استبداد پهلوی به همراه دیگر مبارازان اقدام به توزیع و ترویج کتاب ولایت فقیه و نوارهای امام خمینی(ره) نمود.

shahid rahimi

با شروع تظاهرات مردم علیه رژیم طاغوت و با بازگشایی مدراس در پاییز ۱۳۵۷ به سازماندهی دانش آموزان پرداختند. وی که سالها برای آزادی از قید استبداد مبارزه کرده بود هر چه در توان داشت برای شکستن حصار استبداد و رسیدن به استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی تلاش نمود.

تا پایان جنگ تحمیلی موفق به اخذ لیسانس گردید و در سال ۷۷ موفق به اخذ فوق لیسانس مدیریت گردید. وی پست های مدیریتی در سازمان بازرسی کل کشور، شورای نگهبان، دانشگاه تهران و مدیرعامل کفش ملی را در سابقه خود دارد. در طول حیات سیاسی خویش همواره به مطالعه و تحقیق و نوشتن مشغول بود و به عنوان یک روزنامه نگار به نقد و نظر بررسی مسائل اجتماعی و اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و هنری پرداخته و صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه افلاک لرستان نیز می باشد.

nevisandeh

 

وی در دور نهم مجلس شورای اسلامی با رقم زدن حماسه ای بی نظیر معروف به حماسه نود هزاری، با کسب و اختصاص دادن ۹۰۰۰۰رای (۸۹۶۴۹رای) ماخوذه به خود به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی شهر خرم آباد و دوره استان لرستان برگزیده شد. و در مجلس شورای اسلامی با توجه به سوابق و توانایی اش به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پیوست.

Aghamohamadi & havadaranash 415

تا کنون دو کتاب تحت عناوین «قبیله تزویر» و «بوم و باور» از وی منتشر شده است. متن مصاحبه‌های ابراهیم آقامحمدی، نماینده مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی با خبرگزاری‌های معتبر و متعدد جمهوری اسلامی از جمله فارس، ایرنا، ایسنا، مهر و پایگاه‌های خبری مهم از جمله تابناک و قانون و موج و …. حکایت از اشرافیت وی به موضوعات اقتصادی خرد و کلان کشور و حوزه انتخابیه، سیاسی در بعد داخلی و بین الملل و اجتماعی دارد. اظهارنظرهای وی در خصوص مسائل امنیتی کشور، مسائل روز سیاست خارجی ایران، روابط با کشورهای منطقه و … باعث گردید که وی در اواخر سال ۱۳۹۱ شمسی به عنوان رسانه ای ترین نماینده غرب کشور جمهوری اسلامی ایران انتخاب گردد.

2

 

خلاصه سوابق اجرایی:

۱.  عضو شورای فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لرستان

۲.  فرمانده بسیج استان لرستان

۳.  نماینده رئیس سازمان بازرسی کل کشور

۴.  معاون اسناد شورای نگهبان کل کشور

۵.  مشاور رئیس دانشگاه تهران

۶.  مدرس دانشگاه

۷.  مدیر عامل شرکت کفش ملی کشور

۸.  صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریه افلاک لرستان

۹.  روزنامه نگار و نویسنده

bigtheme