خانه / اخبار / آقامحمدی در گفت‌وگو با تسنیم: حمله به یمن عربستان را از چاله به چاه می‌اندازد

آقامحمدی در گفت‌وگو با تسنیم: حمله به یمن عربستان را از چاله به چاه می‌اندازد

تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ – ۰۹:۲۳

TasnimLorestanخبرگزاری تسنیم: نماینده خرم‌آباد در مجلس با اشاره به تجاوز عربستان به یمن گفت: مردم یمن اجازه نمی‌دهند این تجاوز به عنوان فاکتور نجات دهنده برای عربستان قلمداد شود؛ این اقدام عربستان را از چاله به چاه می‌اندازد.

ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با انتقاد از حمله نظامی عربستان به مردم یمن و با بیان اینکه هر مردمی در داخل کشور خود حق تصمیم‌گیری راجع به سرنوشت خود را دارند، اظهار داشت: هیچ کس نمی‌تواند به دلیل اینکه مردم یک کشور برخلاف میل حاکمان کشور دیگری تصمیم گرفتند، استقلال آن کشور را نقض کرده و آنها را مورد تعرض قرار دهد.

وی افزود: مردم یمن براساس خواست خود انقلاب کردند چراکه حاکمان قبلی را به دلیل فساد و ظلم قبول نداشتند. از طرفی هم رئیس‌جمهوری که به صورت قانونی انتخاب شده بود، نتوانست کارها را انجام دهد و استعفا داد و با سازوکار قانونی پس از انقلاب هم با این استعفا موافقت شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه عربستان تجاوز آشکار به یمن داشته است، گفت: به دلیل اینکه حاکمان آل سعود با تصمیم مردم یمن موافق نیستند، برخلاف قوانین بین‌المللی و استقلال کشورها به این کشور حمله کرد. البته این اقدام عربستان از روی ناچاری است، چراکه شرایط کشور عربستان در موقعیت انفجار و دگرگونی است.

” حاکمان عربستان یک خانواده هزار نفری هستند و تمام پست‌های حکومتی را برعهده دارند. شاهزادگان خاندان سعود از روزی که متولد می‌شوند، از بیت‌المال مردم عربستان حقوق گزافی می‌گیرند. مردم عربستان از این حاکمیت موروثی خسته شده‌اند و حاکمان این کشور هم می‌دانند که مردم خسته شده‌اند و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد مردم این کشور برای رهایی از این وضعیت حاضرند به دامن داعش پناه ببرند”.

آقامحمدی برهمین اساس ادامه داد: عربستان برای اینکه توجه مردم این کشور را از فساد و ظلم خاندان سعود و انقلابی که در انتظار آنهاست، به جای دیگری جلب و از سرنگونی خاندان سعودی جلوگیری کند، مسئله دیگری را مطرح می‌کند تحت این عنوان که یمن خطری برای عربستان است و به این کشور تجاوز می‌کند. البته قطعا یمن خطری برای آل سعود است چراکه مردم عربستان از این کشور الگو می‌گیرند و سرنگونی آل سعود تشدید می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: عربستان برخلاف قوانین و عرف بین‌الملل به کشور یمن تجاوز کرده اما مردم یمن مردمی نیستند که اجازه دهند این تجاوز به عنوان یک فاکتور نجات دهنده برای عربستان قلمداد شود و این اقدام عربستان را از چاله به چاه می‌اندازد.

انتهای پیام/

درباره admin

bigtheme