خانه / اخبار / حقوق بشر؛ اهرم فشار دولت جدید آمریکا‌ برای دخالت در دیگر کشورها و ادامه حضورش در غرب آسیا

حقوق بشر؛ اهرم فشار دولت جدید آمریکا‌ برای دخالت در دیگر کشورها و ادامه حضورش در غرب آسیا

تاریخ: ۲۶ آبان ۱۳۹۹

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه سیاست باقی ماندن نیروهای نظامی آمریکا در غرب آسیا در زمان ریاست جمهوری بایدن همچنان ادامه خواهد داشت، گفت: در زمان ریاست جمهوری بایدن، آنها فشار بر کشور‌هایی که همراهشان نیستند را با تحریم اقتصادی و تشکیل پرونده‌های حقوق بشری ادامه می‌دهند.

ابراهیم آقامحمدی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به برگزاری انتخابات جدید در آمریکا و روی کار آمدن حزب دموکرات، درخصوص امکان خروج این کشور از منطقه غرب آسیا اظهارداشت: رئیس جمهور جدید آمریکا نیز راه دولت های قبل امریکا در منطقه غرب آسیا را در پیش خواهد گرفت و در زمان او نیز نیروهای نظامی آمریکا این منطقه را ترک نخواهند کرد. 

 وی با بیان اینکه سیاست باقی ماندن نیروهای نظامی آمریکا در غرب آسیا در زمان ریاست جمهوری جو بایدن نیز همچنان ادامه خواهد داشت، افزود: دموکرات‌ها رویکرد دخالت مستقیم نظامی که جمهوریخواهان تکیه بر آن دارند را به موضوع حقوق بشر تبدیل می‌کنند و با استفاده از این حربه، کشورهای این منطقه را تحت فشار و اخاذی قرار خواهند داد.

آقامحمدی با بیان اینکه نیروهای نظامی آمریکا همچنان در خلیج فارس، دریای عمان، عراق و سوریه و افغانستان باقی می‌مانند،گفت: منطقه غرب آسیا گنجینه حیاتی تامین انرژی جهان است و برای تامین منافع آمریکا از اهمیت بسیاری برخوردار است. 

این نماینده ادوار مجلس عنوان کرد: در زمان ریاست جمهوری بایدن، آنها فشار بر کشور‌هایی که همراهشان نیستند را با تحریم اقتصادی و تشکیل پرونده‌های حقوق بشری ادامه می‌دهند تا همچنان در این منطقه حضور داشته باشند.

درباره admin

bigtheme