خانه / اخبار / پاسخ سایت آقامحمدی به سایت دکتر عبدی درخصوص کشت و صنعت

پاسخ سایت آقامحمدی به سایت دکتر عبدی درخصوص کشت و صنعت

پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۴

آقامحمدی-کشت و صنعت

بسمه تعالی

این داستان آدم را به یاد داستان مأمورانی می اندازد که به علت کمبود سلاح به جای اسلحه جلد خالی می بستند که بعد از مدتی مردم متوجه شگرد آنها شدند و مأمورین را که می دیدند، به همدیگر اشاره می کردند که طرف خالی بسته است.

پیرو نشر ادعاهای سایت شخصی جناب دکتر عبدی تحت عنوان «داستان احیا مجتمع کشت و صنعت خرم آباد» نکات زیر جهت تنویر افکار عمومی به استحضار می رسد:

  1. با آرزوی سلامتی برای جناب دکتر عبدی، اول از همه خودمان و بعد جناب دکتر عبدی و سایر کاندیداها را به صداقت در گفتار و دوری از اغواگری سفارش می کنیم. بزرگترین سرمایه در روابط انسان‌ها صداقت است که اگر از بین برود بنیان روابط اجتماع سخت بی بنیان خواهد شد.

خداوند عالم در آیه مبارک ۱۳۵ سوره «نساء» می فرماید«برای خدا شهادت دهید اگر چه به زیان خود شما یا پدر و مادر و نزدیکان شما باشد … و اگر حق را تحریف کنید و یا از اظهار آن اعراض نمایید خداوند به آنچه انجام می‌دهید آگاه است.»

  1. آقای آقامحمدی تا کنون در خصوص عملکرد جناب دکتر عبدی در هیچ موردی از جمله کشت و صنعت اظهار نظری نداشته است. اینکه سایت شخصی جناب دکتر عبدی چرا در این موقعیت دست به دروغ بافی به منظور عملکرد تراشی برای ایشان با حمله بی معنا و مفهوم به دیگران زده، چنین به ذهن متبادر می نماید که تیم تبلیغاتی جناب ایشان به جای ارائه ی عملکرد واقعی وی، دست به شلوغ بازی ناشیانه و خالی بندی بچگانه در راستای غارت عملکرد دیگران و مصادره به مطلوب به نفع خویش زده است.
  2. از صداقت در ادعاهای ارائه شده توسط سایت دکتر عبدی همین بس که آقایان ظاهرا آنقدر از چگونگی احیای کشت و صنعت بی اطلاع و با روند پیگیری کشت و صنعت بیگانه هستند که حتی فرق «مناقصه» و «مزایده» را از هم تمیز نمی‌دهند و مدعی شده‌اند که سه بار برای واگذاری کشت و صنعت «مناقصه»! گذاشته‌اند.

«مناقصه» به زبان ساده فراخوان برای انجام دادن کار مشخصی است و به آن کس داده می‌شود که کمترین قیمت را پیشنهاد کند و «مزا یده» به فروش گذاشتن کالا یا کارخانه و یا شرکت و …. است و به کسی فروخته می‌شود که بیشترین قیمت را پیشنهاد داده باشد.

کشت و صنعت 5

واگذاری کشت و صنعت مزایده بود نه مناقصه.

از بی اطلاعی شما از روند پیگیری راه‌اندازی کشت و صنعت همین بس که مناقصه را جایگزین مزایده کرده‌اید و گفته‌اید چون آقای دکتر فکوری قیمت بالاتری زدند برنده نشدند و آقای الحی که کمتر از ۲۰ میلیارد قیمت زدند با اصرار استاندار برنده شدند؟ در صورتی که محض اطلاع دکتر عبدی اعلام می کنیم که آقای الحی کشت و صنعت را به قیمت ۳۲ میلیارد برنده شدند که بالاترین قیمت در بین شرکت کنندگان بود.

ضمنا به اطلاع جناب دکتر عبدی و گردانندگان سایت وی می رسد که در مزایده اول که در زمان مدیر عامل قبلی بانک ملی که تمایلی به واگذاری کشت و صنعت نداشت، بانک قیمت پایه را جهت واگذاری ۶۷ میلیارد و ششصد ملیون تومان گذاشته بود (البته مدت دار) که در جلسه مشترک بین وزیر اقتصاد جناب دکتر حسینی، مدیر عامل بانک ملی، دکتر منادی نماینده ی هیئت رئیسه مجلس شواری اسلامی و آقامحمدی در محل هیئت رئیسه مجلس برگزار شد، آقامحمدی به این قیمت گذاری غیر واقعی اعتراض و آن را به فروش آن مادر تشبیه کرد که فرزندش قیمتی روی آن گذاشت که هیچکس نخرد و این قیمت را نشانه‌ی عدم تمایل بانک به واگذاری کشت و صنعت می‌دانست که دکتر حسینی دستور بررسی کارشناسی مجدد قیمت را دادند و پس از چند روز قیمت به ۴۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ( البته به همان صورت مدت دار)اصلاح گردید.

  1. مورد دیگر از بی اطلاعی از روند پیگریِ احیای کشت و صنعت این است که ادعا شده جناب دکتر عبدی موفق شد با تلاش‌هایش رئیس بانک ملی استان جناب نظری را راضی به برگزاری مناقصه! نماید.

در حالیکه مزایده (و البته نه مناقصه) کشت و صنعت، که از شرکتهای وابسته به بانک ملی بود صرفا از اختیارات مدیر عامل بانک ملی کشور و و اداره شرکت‌های بانک بود ورئیس بانک ملی استان دراین خصوص به هیچ وجه تصمیم گیر نبودند. بنابراین ادعای سایت دکتر عبدی ناشیانه،‌ ناآگاهانه و دور از واقعیت است.

البته جا دارد که از رأسای بانک ملی استان آقایان نظری و ساکی که در اطلاع رسانی از روند گذشته شرکت به آقای آقامحمدی و استانداران سابق و فعلی استان اطلاع رسانی همکاری نمودند تشکر نماییم.

۱/۴. یکی از ابزارهایی که در دسترس همه جهت دست یابی به حقیقت است، فضای مجازی است. سایت و شخص دکتر عبدی و همگان را دعوت می‌کنیم سوابق کشت و صعنت را جست و جو کنند تا ببیند نقش افراد از جمله دکتر عبدی در راه‌اندازی آن چگونه است.

۲/۴. یکی دیگر از منابع، استانداران سابق و فعلی استان هستند. در زمان دکتر دهمرده معمولا جناب آقای چگنی معاون استاندار بیشتر بجای ایشان در جلسات پیگیری حضور می‌یافتند و در زمان استاندار جدید در پیگیری‌ها مهندس بازوند خود حضور پیدا می‌کردند. الآن هم هستند و می شود با مراجعه به ایشان جویا شد که آقای دکتر عبدی چقدر برای راه‌اندازی کشت و صنعت، حضور داشته‌اند و چقدر وقت گذاشت و چه نقشی داشته است.

البته راه‌اندازی کشت و صنعت کاری نبود که نماینده یا استاندار به تنهایی و به راحتی بتوانند آن را به سامان برسانند و اگر یک طرفی همراهی نمی‌کرد کار خیلی دشوار بود و حرکت هم جهت و هدفمند و تلاش خستگی ناپذیر را می طلبید. اما بر اساس سوابق مکتوب و مستند کلید راه‌اندازی کشت و صنعت توسط آقامحمدی زده شد و استانداران هم همراهی کردند بخصوص استاندار جدید که وقت می گذاشت و در اولین جلسه‌ی بین آقامحمدی با ایشان و بیان چگونگی اهمیت راه‌اندازی کشت و صنعت و اثر آن از دید مردم، و کارهایی که تا آن روز انجام شده بود، با هم متعهد می‌شوند که این کار را با همکاری و همراهی به سرانجام برسانند و بلافاصله و بدون فوت وقت با دکتر همتی مدیر عامل کنونی بانک ملی در این رابطه جلسه گذاشتند و ایشان هم همکاری لازم و مؤثر را برای برگزاری آخرین مرحله مزایده با شرایط شفاف کارشناسی شده به عمل آوردند، که لازم است در همین جا باز هم از همکاری دکتر همتی مراتب تشکر و قدردانی خود را اعلام نماییم.

۳/۴. یکی دیگر از جاهای که می تواند پیگیری های دکتر عبدی را گواهی دهد، شخص ایشان است لذا از آقای دکتر عبدی می خواهیم جهت تنویر افکار عمومی اقدام به انتشار مستندات خویش در خصوص پیگیری‌های کشت و صنعت نماید تا مردم از واقعیت امر آگاه شوند.

  1. در نوشته سایت دکتر عبدی آمده که در مناقصه! سوم، سر و کله الحی پیدا شد و یکی از نمایندگان به شدت علیه ایشان موضعگیری کرد و الحی را وهابی و عامل وهابیت نامید.

البته اگر نماینده مورد اشاره در ادعا نامه سایت عبدی که الحی را وهابی و عامل وهابیت خوانده، شخص دکتر عبدی است، باید از خود ایشان پرسید که چرا و به چه منظور آقای الحی را وهابی خوانده است؟

ولی اگر منظور از نماینده مخالف جناب الحی آقای آقامحمدی است، این خبر صد در صد کذب و اقدامی موهن و نشر اکاذیب است. و اگر سایت شخصی دکتر عبدی با هدف دست یابی به چند رأی به بافتن دروغی این چنین زشت، روی آورده، باید پرسید مگر حضور در مجلس چقدر مهم است که برای رسیدن به آن به بنیان اخلاق ضربه بزنیم ؟ این ادعا تهمت، افترا، نشر اکاذیب و بیان غیر واقع و جای پیگرد قانونی دارد. سایت عبدی باید سند در خصوص ادعای موهن خویش ارائه کند که البته سندی برای دروغ خویش نخواهد داشت و یا توبه کند و از بیان دروغهای دیگر در امر تبلیغات خودداری نماید.

برعکس ادعای ایشان؛ آن موقع عده‌ای که دنبال منافع خود بودند آقامحمدی را متهم به حمایت از الحی بعنوان فردی وهابی می‌کردند که آقامحمدی در همان آغاز کار برای جلوگیری از شایعات به وجود آمده توسط عناصر سود جو و رانت خوار که در کمین نشسته بودند تا فضا را علیه حضور الحی محیا کنند و وی را فراری دهند، در شبکه افلاک حضور یافت و الحی را شیعه و اهل عراق (چون آقای الحی عراقی الاصل است) معرفی نمود تا برای مردم اطمینان حاصل شود. اما حال که فضا تغییر کرده ساز از سر دیگر کوک شده است، تا کشت نکرده در سر خرمن حاضرتشریف داشته باشند.

کشت و صنعت 8

آقامحمدی نه تنها موافق سرمایه گذاری یک مسلمان شیعه در استان بوده و هست و تا کنون هم یک لحظه در پیگیری حل مشکلات وی کوتاهی نکرده، بلکه معتقد است هر سرمایه گذار واقعی که بخواهد سرمایه‌اش را به استان بیاورد و ایجاد تولید و اشتغال نماید، نه تنها باید حمایتش کرد و امنیت سرمایه گذاری او را تأمین کرد، بلکه تا جایی که امکان داشته باشد باید تسهیلات لازم را برای وی فراهم کرد و دولت اگر ندارد قرض بکند و به آنان تسهیلات بدهد تا بتوانند تولید کنند.

البته در این حرف که آقامحمدی سپاه و مؤسسه کوثر را برای راه‌اندازی معرفی کرده نه تنها این عجیب نیست بلکه به آن نیز افتخار می‌کند زیرا هدف این بود که سایه شوم رانت خواری بر سرِ کشت و صنعت باز نگردد و این امکان به کسانی سپرده شود تا بیت المال و زحمات کشیده شده را هدر ندهند. البته این کار به درخواست مدیران بانک و دکتر فروزنده معاون رئیس جمهور در جهت شناسایی و معرفی شرکتهای صاحب صلاحیت ازنظر بنیه‌ی مالی و امکانات فنی و اجرایی انجام گرفت.

البته موقعی که آقای مهندس بازوند آمدند جلسه ای با حضور مدیر عامل شرکت وابسته به سپاه در دفتر استانداری در تهران تشیل شد، ولی آقای الحی توسط آقای عرب نژاد مدیر عامل بانک انصار به آقای بازوند معرفی شده بود، آقای بازوند نظرش واگذاری به الحی بود و آقامحمدی هم که هدفش راه اندازی درست کشت و صنعت بود و اصراری به حضور سپاه نکرد و موافقت کرد تا کار واگذاری و راه اندازی کشت و صنعت به سرانجام برسد.

نکته آخر: آقامحمدی هیچ گاه به دنبال مصادره عملکرد هیچ کس نبوده و نیست و آن را کاری ناپسند و خلاف اخلاق می دانند و حتی عملکرد خود را نیز تا کنون کمتر از آن که هست بیان کرده است. اما واقعیت این است که به محض انتخاب از سوی مردم بلافاصله جهت اجرایی کردن برجسته ترین شعار انتخابات خود یعنی احیا و راه‌اندازی کشت و صنعت، برابر مصوبه دولت حرکت نمود که عملکرد وی در این خصوص بر اساس اسناد و مدارکِ مستند، موجود است که طی گزارشی جهت افکار عمومی منتشر خواهد شد. و فعلاً جهت استحضار مردم شریف حوزه انتخابیه خرم آباد و دوره یک مورد از این اسناد ارائه داده خواهد شد.

 

سوال از وزیر اقتصاد راجع به کشت و صنعت 3و08و1391 صفحه 1سوال از وزیر اقتصاد راجع به کشت و صنعت 3و08و1391 صفحه 2

نامه مجلس ص 2. مشروح جلسه کمیسیون ص 1نامه مجلس ص 3. مشروح جلسه کمیسیون ص 2

نامه مجلس ص 1 .نامه لاریجانی به رئیس جمهور

درباره admin

bigtheme