خانه / اخبار / آقامحمدی در گفت‌وگو با فارس: وعده‌هایی که در خصوص برجام داده شد محقق نشده است/ مسئولین در مذاکرات با خوش‌بینی به طرف غربی نگاه می‌کردند/ عدم تأثیر برجام بر معیشت مردم

آقامحمدی در گفت‌وگو با فارس: وعده‌هایی که در خصوص برجام داده شد محقق نشده است/ مسئولین در مذاکرات با خوش‌بینی به طرف غربی نگاه می‌کردند/ عدم تأثیر برجام بر معیشت مردم

تاریخ: ۱۳ مرداد ۹۵

7

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان دولتی در مذاکرات هسته‌ای با خوش‌بینی به دنیای غرب نگاه کرد، این خوش‌بینی در حالی است که برجام در زندگی مردم دیده نمی‌شود و وعده‌های داده شده در خصوص برجام محقق نشده است.

 

ابراهیم آقامحمدی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به اذعان برخی مقامات دولتی در مورد عدم اجرای تعهدات از سوی طرف غربی در برجام گفت: مسئولان دولتی از همان ابتدای مذاکرات هسته‌ای با خوش‌بینی قابل ملاحظه‌ای به آمریکا و دنیای غرب نگاه کردند و بعضی از آقایان فکر کردند رفاقت‌های آنها در دوران دانشجویی در غرب در مذاکرات هم وجود دارد.

وی ادامه داد: مسئولین دولتی فکر می‌کردند که اگر فالوده‌ای با مقامات غربی در دوران دانشجویی خورده‌اند در برجام هم در همان حد است و خوشبینانه با موضوع برخورد کردند و به هر شکلی بود توافقی انجام شد.

این نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی ما در ابتدای کار همه تعهدات خود را در برجام انجام دادیم اما طرف غربی تعهدات خود را اجرا نکرد و وقتی دیدند که ما همه جا را تعطیل کرده و هزینه‌ها را پرداخت کرده‌ایم، آنها به تعهدات خود عمل نکردند.

آقامحمدی خاطرنشان کرد: اعضای تیم مذاکره کننده وقتی در جلسات کمیسیون امنیت ملی در مجلس نهم شرکت می‌کردند همیشه می‌گفتند که اگر تحریم‌ها به صورت یکجا برداشته نشود ما نیز به تعهداتمان عمل نخواهیم کرد اما دیدیم که ما به همه تعهداتمان عمل کردیم و تحریم‌ها نه تنها فردای برجام که آقایان می‌گفتند برداشته نشد بلکه امروز نزدیک به ۲۰۰ روز از آغاز برجام می‌گذرد و طرف غربی به تعهداتش عمل نکرده است.

وی در پایان گفت: مسئولان بحث اشتغال، معیشت، رکود و امثال آن را به برجام گره زدند و امروز ما شاهد هستیم که برجام نتیجه‌ای نداشته و اینکه بخواهیم با گفتاردرمانی کار را پیش ببریم این موضوع راه به جایی نمی‌برد و آنچه که باید گفت این است که برجام در زندگی مردم دیده نشده است. امروز بیکاری، مشکلات معیشتی، تحریم‌ها و … سرجای خود است و در کل وعده‌هایی که تیم مذاکره کننده در خصوص برجام داد ۲۰ درصد هم تحقق پیدا نکرده است.

انتهای پیام/

درباره admin

bigtheme