خانه / اخبار / کارخانه‌های آمونیاک و ورق گالوانیزه در خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود

کارخانه‌های آمونیاک و ورق گالوانیزه در خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود

نماینده مردم خرم آباد در مجلس:

کارخانه‌های آمونیاک و ورق گالوانیزه در خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود

Galvanizehخبرگزاری تسنیم: نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز راه‌اندازی دو کارخانه اوره آمونیاک و ورق گالوانیزه در خرم آباد از وزارت خانه‌های نفت و صنعت و معدن گرفته شده است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، ابراهیم آقا‌محمدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از زمان برعهده گرفتن مسؤلیت نمایندگی مردم خرم آباد در مجلس تاکنون ۲ دولت را تجربه کرده ایم، اما در هیچ یک از این دولت ها به استان لرستان توجه ویژه ای نشده است.

وی افزود: ما در سال های گذشته اقدامات بسیاری را انجام داده ایم از جمله تعیین تکلیف مجتمع کشت و صنعت خرم آباد بود که حدود ۱۰ سال پرونده اش خاک می خورد، ما با جلسات متعددی که با مسؤلان داشتیم پرونده شروع به کار مجدد این مجتمع بزرگ را به جریان انداختیم.

آقامحمدی افزود: بودجه استان لرستان در سال های قبل بیشتر از ۲۰ میلیارد تومان نبوده است، امسال هم دولت برای استان بودجه ای ۲۴ میلیارد تومانی را اختصاص  داد.

وی تصریح کرد: در این زمینه تصمیم بر آن گرفته شد که نسبت به این موضوع اعتراض کنیم و این اعتراض خود را به صورت گروهی در قالب مجمع نمایندگان استان تا مرحله استعفا ادامه دادم، تا اینکه بعد از جلساتی که با آقای دکتر نوبخت معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور و استاندار  انجام  گرفت، بودجه ۲۴ میلیارد تومانی استان به ۱۵۴ میلیارد تومان افزایش یافت.

آقامحمدی بیان کرد: دولت در بحث فاینانس ۳۵ میلیارد دلار اعتبار دارد، که در جلساتی که داشتیم ما برای جبران کسری بودجه ای خودمان ، پروژه های راه آهن ، آزاد راه اراک- خرم آباد، و سد های استان را در ردیف فاینانس قرار دادیم.

وی افزود: در زمینه بحث راه آهن هم در جلساتی که با نمایندگان استان خوزستان به لحاظ اشتراکی که در این طرح برای اتصال راه آن از درود به خرم آباد و از خرم آباد به اندیمشک داریم به زودی و با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء شاهد اجرا و بهره برداری از این طرح بزرگ ملی در سطح استان و شهرستان خرم آباد باشیم.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس اظهار کرد: با پیگیری‌ها و جلساتی که با وزرای نفت و صنعت معدن و تجارت داشتیم، مجوز تأسیس دو کارخانه جدید اوره آمونیاک و ورق گالوانیزه را گرفته‌ایم که انشااله به زودی و بعد از فراهم شدن شرایط لازم شاهد راه اندازی آنها در سطح  شهر خرم آباد هستیم.

انتهای پیام/

 

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme